Ogłoszenia

 

 

 

 

                                          

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE NA  VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ   09.05. 2021 ROKU.

  Drodzy Parafianie !! 

przypominamy, że cała POLSKA została zaliczona do strefy czerwonej zagrożenia epidemiologicznego  korona wirusem. Obowiązuje wszystkich obowiązek noszenie maseczek w przestrzeni zamkniętej – w kościele- ,  jak i na wolnej przestrzeni  – przed kościołem , na placu kościelnym. Bardzo zachęca się Wszystkich do przestrzegania zaleceń ochronnych Ministerstwa Zdrowia i Sanepidu.  /o.Roman – proboszcz/ 

 

Dzisiaj, podczas Mszy świętej o godz. 8.00 młodzież dziękuje Bogu za dar Sakramentu Bierzmowania. Dziękujemy młodzieży i rodzicom za dar złożony do naszej świątyni w postaci ornatu ze św. Józefem, w roku jubileuszowym św. Józefa, Patrona Kościoła Powszechnego.

Dziś o godz. 10.30,  przeżywamy w naszej parafii dzień Pierwszej Komunii świętej dzieci klasy trzeciej. Otoczmy je i ich rodziny modlitwą, aby zawsze były blisko Jezusa Eucharystycznego. Przez  cały Biały Tydzień dzieci wraz z najbliższymi będą świętować to zjednoczenie z Chrystusem.

Dzisiejsza niedziela jest drugą  niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych  dla mężczyzn.

Nabożeństwo majowe w naszej świątyni jest odprawiane w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy uwielbienia Matki Bożej; dzieci, młodzież i wszystkich dorosłych i kochających Matkę Bożą.

W czwartek – 13 maja – Uroczystość w naszej parafii, ku czci Matki Bożej Fatimskiej – Patronki Parafii. Msza św. będzie sprawowana o godz. 8.00. Suma odpustowa o godz. 11.00. Pół godziny przed sumą, zapraszam  Panie z Róż Różańcowych do odmawiania Różańca świętego. Po sumie  będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu; odmówienie Aktu Oddania się w opiekę Matce Bożej i dziękczynne TE DEUM. / Procesji nie będzie/.  Po południu o godz. 18.00 Msza św. i Nabożeństwo Majowe.

W piątek 14 maja  obchodzimy święto świętego Macieja Apostoła. 

 Przed kościołem można nabyć tygodnik „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy rodziny:  Mroczek, Głaz, Kozioł.

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

  1. Dominik Michał Nalepa, kawaler, zam. Zajączkowice, parafia tutejsza i Karolina Monika Paprocka, panna, zam. Zwiernik, parafia Zwiernik. Zapowiedź druga.
  2. Mateusz Dominik Cichowski, kawaler, zam. Lipiny, parafia Lipiny i Maria Urszula Hynek , panna, zam. Kamienica Górna, parafia Kamienica Górna. Zapowiedź pierwsza.

Kto by znał przeszkody zachodzące między tymi osobami, zobowiązany jest w sumieniu o tym poinformować Urząd Parafialny.