OGŁOSZENIA  NA PIERWSZĄ

              NIEDZIELĘ  WIELKIEGO POSTU

               18. lutego  2024 rok.

    


  

– Przeżywamy  miesiąc LUTY, który jest poświęcony modlitwie za wszystkich  konających i umierających. Polecajmy ich w naszych modlitwach, aby Bóg w swoim miłosierdziu udzielił im przebaczenia grzechów i przyjął ich do radości nieba.  

 

 – w  czwartek – 22 lutego br. – przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła.

 

Nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu  z kazaniem pasyjnym, będzie odprawiane w każdą niedzielę o godz. 16.00. Po nabożeństwie będzie Msza święta. Ofiary z Gorzkich Żali przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu.

 

   Nabożeństwo DROGI  KRZYŻOWEJ będzie odprawiane po Mszy św. wieczorowej  o godz. 16.00; – dla dzieci i młodzieży we wtorki, a dla dorosłych w piątki.

 

    Za udział  w nabożeństwie Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej można uzyskać Odpust Zupełny, pod zwykłymi warunkami.

 

  Za tydzień w niedzielę 25 lutego.br. przypada Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami tzw. „Niedziela Ad Gentes”. Po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.

 

Caritas naszej diecezji zachęca i prosi o przekazywanie 1,5 % z podatku, na cele charytatywne tej instytucji, aby mogła lepiej i więcej pomagać potrzebującym.

   

Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika „Niedziela” i „ Gość Niedzielny”. Kierowca- Agent –  Gościa Niedzielnego EKSTRA , przywiezie na przyszłą niedzielę – będzie można jeszcze sobie kupić.   Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

            

        Dziękuję za sprzątanie w kościele i przy kościele. W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy rodziny; Łępa, Solarz, Mroczek.