Ogłoszenia

 

 

 

 

 

                              OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

                                                                                       NA  SIÓDMĄ  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ

                                                                                               23  LUTEGO 2020 ROKU.

    

    

Dzisiejsza niedziela ( 23.02.br.) w naszej diecezji jest NIEDZIELĄ  SYNODALNĄ. Modlimy się w intencji Synodu w naszej diecezji.

W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu od 23 – do 29 luty, oraz kwartalne dni o ducha pokuty ( od środy 26 luty – do niedzieli 01.marca.

W środę – (26.02.br.) przypada Środa Popielcowa. Tego dnia rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msza św. będzie o godz. 8.00; 10.00; i 17.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły co do ilości i jakości pokarmów. Zachęcamy do podejmowania postanowień pokutnych na czas Wielkiego Postu. Ofiary złożone na tacę w tym dniu, są przeznaczone na cele charytatywne w naszej diecezji.

Nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najśw. Sakramentu i kazaniem pasyjnym, będzie odprawiane w każdą niedzielę o godz. 16.00. Po nabożeństwie będzie Msza święta. Ofiary z Gorzkich Żali przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie odprawiane po Mszy św. wieczorowej: – dla dzieci i młodzieży we wtorki, a dla dorosłych w piątki.

Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca marca, czyli adoracyjna. Po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet.

Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W zakrystii jest do odebrania nowy numer „Rycerza Niepokalanej” na miesiąc marzec.  

 Dziękujemy  za sprzątanie kościoła.  W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy rodziny: Solarz, Knych, Kasprzyk.  

     Caritas naszej diecezji zachęca i prosi o przekazywanie 1% z podatku, na cele charytatywne tej instytucji, aby mogła lepiej , więcej i hojniej  pomagać potrzebującym.