Ogłoszenia

 

 

 

 

                                          

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE NA  PIERWSZĄ  NIEDZIELĘ  WIELKIEGO POSTU   21 luty 2021 ROKU.

  Drodzy Parafianie !! 

przypominamy, że cała POLSKA została zaliczona do strefy czerwonej zagrożenia epidemiologicznego  korona wirusem. Obowiązuje wszystkich obowiązek noszenie maseczek w przestrzeni zamkniętej – w kościele- ,  jak i na wolnej przestrzeni  – przed kościołem , na placu kościelnym. Bardzo zachęca się Wszystkich do przestrzegania zaleceń ochronnych Ministerstwa Zdrowia i Sanepidu.  /o.Roman – proboszcz/ 

 

 – W poniedziałek, czyli jutro, rozpoczyna się miesiąc marzec, który jest poświęcony ku czci św. Józefa Opiekuna Rodzin i Kościoła świętego.  Jego wstawiennictwu i opiece polecajmy nasze rodziny.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca.                                                                                                          – w czwartek Msza święta o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godzinie 16.00.  Również w czwartek 04 marca – przypada święto świętego Kazimierza Królewicza.                                                                                                                                                                                                                             – w piątek Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16.00. Po Mszy św. Droga Krzyżowa.                                                                           – w sobotę Msza święta ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 16.00. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające za grzechy osobiste, rodzinne , społeczne i całego świata.

 Nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym, będzie odprawiane w każdą niedzielę o godz. 16.00. Po nabożeństwie będzie Msza święta. Ofiary z Gorzkich Żali przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie odprawiane w piątki po Mszy świętej wieczorowej.

Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Zachęcam abyście również i w waszych  domach, wspólnie, rodzinie odprawiali Drogę Krzyżową. Abyście razem śpiewali Gorzkie Żale i pieśni wielkopostne.   Przeżywajcie godnie i pobożnie ten czas Wielkiego Postu.

W dzisiejszą  niedzielę przypada Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami tzw. „Niedziela Ad Gentes”. W całej Polsce po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.

W ramach akcji pomocy „Wielkanocne Dzieło Caritas – chorym 2021”, w zakrystii można nabyć baranki wielkanocne i paschaliki. Zachęcamy do nabywania i pomocy dla chorych.                                                                                                                                                                                                                       – w zakrystii jest do odebrania nowy numer „Rycerza Niepokalanej „ na miesiąc marzec.  

– Przed kościołem można nabyć tygodnik „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.  

– Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy rodziny: Pyrchla, Kukla, Kukla.