Ogłoszenia

 

 

 

 

                                          

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE NA  XVIII NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ   01.08. 2021 ROKU.

  Drodzy Parafianie !! 

Przypominamy, że : Obowiązuje wszystkich obowiązek noszenie maseczek w przestrzeni zamkniętej – w kościele. Przed kościołem i na placu kościelnym, zachowanie dystansu.  Bardzo zachęca się Wszystkich do przestrzegania zaleceń ochronnych Ministerstwa Zdrowia i Sanepidu.  /o.Roman – proboszcz/ 

Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca – czyli adoracyjna. Po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet.

Dzisiaj i jutro można zyskać tzw. Odpust Porcjunkuli. Można go zyskać raz w roku i ofiarować za siebie, albo za zmarłych. Warunki odpustu to: nawiedzenie kościoła, stan łaski uświęcającej, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca świętego.

W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się miesiąc dobrowolnej abstynencji.

W tym tygodniu obchodzimy:                                                                                                                                                                       – w środę 4 sierpnia wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana. Patrona Proboszczów.                                                                                                                                                                                                    – w czwartek- przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.                                                                                                                                                                                                               – w piątek – święto Przemienia Pańskiego. W tym dniu Msza św. o godzinie 7.00 rano i po południu o godz. 18.00. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. o godzinie 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa .                                                                                                                                                                                        – W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych. W razie  potrzeby do chorego,  zaprosić księdza w każdy dzień, po Mszy św. rano lub wieczorem.                                                                                                                                                             – w sobotę- obchodzimy święto św. Alberta z Trapani, kapłana i karmelity. Jest to również pierwsza sobota miesiąca.  Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo wynagradzające za grzechy osobiste, rodzinne, społeczne i całego świata.

Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Po Mszy św. O godz. 8.00 rano zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn.

W przyszłą niedzielę składka do puszek na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Przed kościołem można nabyć tygodnik „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. 

Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy rodziny : Gac, Pietruszka i Pluta.

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące  osoby:

Warzecha Kamil Paweł  – kawaler;  zam. Błażkowa;  parafia M.B. Nieustającej Pomocy Błażkowa.   Mroczek Dominika Anna, panna, zam. Lipiny, parafia tutejsza.                             Zapowiedź druga.

Kto by znał przeszkody zachodzące między nimi, jest w sumieniu zobowiązany o tym poinformować Urząd Parafialny.

Na polach już widać żniwa. Przed nami również odpust i dożynki parafialne w naszej Parafii. Warto by już teraz zatroszczyć się o wieńce dożynkowe,  żeby były z każdego przysiółku naszej wioski Lipiny.