OGŁOSZENIA  NA CZWARTĄ NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ

                                 29.01.2023 ROK

      

W dzisiejszą niedzielę jest obchodzony Światowy Dzień Chorych na trąd.

W tym tygodniu przypada wspomnienie:

– we wtorek – św. Jana Bosko, kapłana, założyciela Księży Salezjanów.

– w środę – rozpoczyna się miesiąc LUTY, który jest poświęcony modlitwie za konających. Polecajmy w naszych modlitwach wszystkich konających na całym świecie, aby Bóg w swoim miłosierdziu udzielił im przebaczenia grzechów i przyjął ich do radości nieba.

– w Pierwszy Czwartek miesiąca lutego– przypada święto Ofiarowania Pańskiego  zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Poświecenie gromnic na każdej Mszy świętej. W tym dniu przypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w tym dniu za wszystkich powołanych do życia zakonnego, oraz prosimy o nowe i święte powołania do rodzin zakonnych. Nasza ofiarą złożoną do puszki pomagamy siostrom zakonnym klauzurowym w naszej diecezji.

– w piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16.00. Odwiedziny Chorych od godz. 9.00. Spowiedź rano przed Mszą św. o godz. 7.00 i po Mszy św. , oraz po południu od godz. 15.30.   

– w sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 16.00. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające za grzechy osobiste, rodzinne, społeczne i całego świata. Zapraszam do obchodzenia Pierwszych Sobót Miesiąca. 

   Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca lutego, czyli adoracyjne. Po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych dla niewiast.

   Caritas naszej diecezji zachęca i prosi o przekazywanie 1% z podatku, na cele charytatywne tej instytucji, aby mogła lepiej i więcej pomagać potrzebującym.   

    Przed kościołem można nabyć tygodnik „Niedziela” i ”Gość Niedzielny”.  Zachęcamy do nabywania  i czytania prasy katolickiej.

    W zakrystii jest do odebrania nowy numer Rycerza Niepokalanej na miesiąc luty. 2023 roku.  

  Dziękuję również za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy rodziny; Reguła, Michoń, Reguła.