Ogłoszenia

 

 

 

 

                                          

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE NA  PIERWSZĄ  NIEDZIELĘ ADWENTU  29. XI. 2020 r.

  Drodzy Parafianie !! 

przypominamy, że cała POLSKA została zaliczona do strefy czerwonej zagrożenia epidemiologicznego  korona wirusem. Obowiązuje wszystkich obowiązek noszenie maseczek w przestrzeni zamkniętej – w kościele- ,  jak i na wolnej przestrzeni  – przed kościołem , na placu kościelnym. Bardzo zachęca się Wszystkich do przestrzegania zaleceń ochronnych Ministerstwa Zdrowia i Sanepidu.  /o.Roman – proboszcz/ 

 

Do 30 listopada br. można uzyskać odpust zupełny, przez nawiedzenie  cmentarza, lub kościoła i modlą  za zmarłych zyskują odpust zupełny, który ma być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.

W dzisiejszą niedzielę  29.XI. br. – ostatnią listopada – rozpoczyna się Adwent- początek nowego „ Roku Liturgicznego’’ w Kościele.

Roraty w naszej świątyni będą odprawiane; w dni powszednie o godz. 6.00 rano. Zachęcamy do udziału w Roratach i do czuwania razem z Matką Bożą na przyjście naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

– W poniedziałek – 30.XI.br. – przypada święto świętego Andrzeja Apostoła. Panu Organiście i wszystkim Andrzejom w Parafii życzymy zdrowia i bł. Bożego i opieki M. Bożej.

– w czwartek przypada wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

– w piątek przypada wspomnienie św. Barbary dziewicy i męczennicy.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek; Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca.

– w czwartek modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele.

– w piątek – Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa o godzinie 16.00.

– w sobotę – Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 16.00. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające za grzechy osobiste, rodzinne, społeczne i całego świata.

W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych dla niewiast.

   W zakrystii jest do odebrania nowy numer Rycerza Niepokalanej na miesiąc grudzień. Również w zakrystii można nabyć opłatki wigilijne i świece – „Wigilijna Pomoc dla Dzieci”.

     Przed kościołem można nabyć tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy rodziny: Mroczek, Pyrchla, Kapałka.

Msza święta o godzinie 10.30 jest transmitowana z naszego kościoła w internecie. Trzeba tylko wpisać : transmisja Mszy świętej z klasztoru w Lipinach.