Ogłoszenia

 

 

 

 

                                          

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE NA  NIEDZIELĘ  ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO   31. MAJA  2020 ROKU.    

DZISIAJ  MSZA ŚWIĘTA O GODZINIE 10.30 BĘDZIE TRANSMITOWANA NA NASZEJ STRONIE INTERNATOWEJ . – link do tej strony :  WWW.PIOTRKURNIK.COM – Zachęcamy do uczestnictwa.

 Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, poświęcony Maryi Pannie – Matce Kościoła.  Choć jest to dzień pracy, jednak postarajmy się uczestniczyć we Mszy św., która będzie odprawiana o godz. 7.00, 17.00 i 18.00.

Jutro rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe w naszej świątyni będzie odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 18.00.

W tym tygodniu obchodzimy; w  środę (03.VI.br) – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy męczenników. – w czwartek (04.VI.br) – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. – w piątek (05.VI.br) – wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męcz.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. – W czwartek modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele. – W piątek Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00. Do chorych udamy się o godz. 9.00. – W sobotę Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 18.00. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające za grzechy osobiste, rodzinne, społeczne i całego świata.

Przyszła niedziela Trójcy Świętej,  jest pierwszą niedzielą miesiąca – czyli adoracyjna. Po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet. W przyszłą niedzielę kończy się okres Spowiedzi i Komunii  świętej wielkanocnej.

Przed kościołem można nabyć tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.  Zachęcamy do nabywania i  czytania prasy katolickiej.  Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny są w tej samej cenie – po sześć złotych.

 Dziękujemy za sprzątanie kościoła.  W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy rodziny: Kołodziej, Świerczki, Lewicki.

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują  się następujące osoby: Mateusz Ryba- kawaler, zam. Lipiny , parafia tutejsza i Ewa Kasprzyk, panna, zam. Zwiernik, parafia św. Marcina w Zwierniku. Zapowiedź pierwsza. Kto by znał przeszkody zachodzące między nimi, jest w sumieniu zobowiązany o tym poinformować Urząd Parafialny.