Wprowadzenie Relikwii Jana Pawła II

W dniu 13 lipca br. roku w naszej parafii odbyło się uroczyste wprowadzenie Relikwii Jana Pawła II. Wprowadzenia tego dokonał abp Mieczysław Mokrzycki – obecnie metropolita Lwowski, przekazując je na ręce Proboszcza naszej parafii. Po przekazaniu relikwii odbyła się uroczysta msza św. podczas której abp wygłosił okolicznościowe kazanie. Jako bliski współpracownik Jana Pawła II, mówił o tym, jak ważna w życiu Papieża — Polaka była modlitwa i całkowite zawierzenie swojego życia Bogu i Maryi. Również i nas wzywał do tego, by czerpać z bogactw, jakie zostawił po sobie Jan Paweł II.

Pełną notę biograficzną abp. Mokrzyckiego można przeczytać na stronie: http://rkc.lviv.ua/category_2.php?cat_1=1&cat_2=6&lang=3.

Warto jednak nadmienić to, iż abp Mieczysław Mokrzycki był sekretarzem dwóch papieży. Od 1996 roku został sekretarzem Jana Pawła II a po jego śmierci, pełnił tę funkcję u boku Benedykta XVI. Swoje przeżycia związane z pełnieniem służby u boku dwóch papieży opisał w książce pt. „Sekretarz Dwóch Papieży” Z publikacji, czytelnik pozna nie tylko wspomnienia z życia arcybiskupa, ale też historie o codziennym życiu Jana Pawła II i Benedykta XVI (na przykład, jaki mieli harmonogram dnia, ich przyzwyczajenia, codzienne rytuały). Książka jest bardzo ciekawa, gdyż arcybiskup podjął się trudu opowiedzenia czytelnikom o swoich niezwykłych doświadczeniach, sprawach wyjątkowych, tak jak mówi napis na okładce książki: „Widziałem to, czego nie widzieli inni”.

Na koniec pragnę jeszcze raz serdecznie podziękować abp. za dar relikwii Jana Pawła II, odprawienie mszy św., wygłoszenie okolicznościowej homilii i wszelką serdeczność okazaną podczas wizyty w naszej parafii.


« z 2 »