Niedziela Trójcy Przenajświętszej 30 maja 2021 roku.

W naszej Wspólnocie Parafialnej, gościliśmy Siostry Zakonne Służebniczki Matki Bożej Niepokalanej  z Dębicy. Siostry brały czynny udział w Liturgii Mszy świętej, poprzez śpiew, czytanie Czytań Mszalnych. Siostry kwestowały na rzecz Ochronki  dla Dzieci, którymi się opiekują. Mówiły o swojej pracy z dziećmi. Można było, również nabyć małe upominki. Również  w tą niedzielę , po Mszy świętej o godz. 10.30 przedstawiciele Rady Parafialnej zrobili niespodziankę Ojcu Proboszczowi. Pan Tomasz Socha – Sołtys wioski i Radny Parafialny złożył życzenia z okazji Jubileuszu 35-lecia Sakramentu Kapłaństwa, Pani Małgorzata Staniec wręczyła kosz pełen pięknych róż ( 35 róż ). Radni;  Ryszard Kolak i Zbigniew Wójcik wręczyli kwiaty i upominki. Ojciec Proboszcz był pełen wzruszenia. Bardzo serdecznie podziękował za pamięć, modlitwę i życzenia.

OTO  TEKST  ŻYCZEŃ

“Idź za mną – Jam droga, prawda i życie. Bez drogi nie ma poruszania się naprzód, bez prawdy nie ma rozeznania, bez życia nie ma życia. Jam jest droga, którą iść powinieneś, prawda, której masz zawierzyć, życie, któremu masz zaufać.”  Zapewne podobne słowa usłyszałeś w swoim młodzieńczym sercu, kiedy cały świat stał przed Tobą otworem. I to one poprowadziły Cię do dnia 31 maja 1986 roku., kiedy to całe swoje życie oddałeś Panu Bogu, stając się w Jego rękach narzędziem do kształtowania ludzkich serc.

Drogi Ojcze Proboszczu !

W tym wyjątkowym dniu – Jubileuszu 35 – lecia Twoich Święceń Kapłańskich, nasza rodzina parafialna pragnie być z Tobą i przy Tobie, by okazać Ci nasz szacunek, wyrazić wdzięczność za dar Twojego kapłaństwa, oraz zapewnić Cię o naszej niegasnącej modlitwie.  Z okazji tej pięknej rocznicy pragniemy złożyć Ci Drogi Jubilacie najserdeczniejsze życzenia. Życzymy Ci, aby dalsza posługa kapłańska była dla Ciebie ogromną radością oraz wypełniona była bliskością z Jezusem Chrystusem. Niech Jego miłość otacza Cię każdego dnia i to właśnie ta Miłość niech będzie twoim priorytetem i drogowskazem w podejmowaniu decyzji w codziennym posługiwaniu.

W tym dniu, chcemy podziękować Ci za ten czas kapłaństwa, który trwa wśród nas. Dziękujemy Ci, za to jak dbasz o naszą świątynię i jej otoczenie, które pięknieją z roku na rok. Dziękujemy Ci, za czas spędzony w konfesjonale. Za to, że jesteś cierpliwy, mądry i naprawdę słuchasz, aby za chwilę z prawdziwą ojcowską mądrością połączyć nas na nowo z Bogiem. Dziękujemy Ci za gorliwe słuchanie Ducha Świętego oraz wytrwałą, konsekwentną i roztropną postawę Jezusa, która uobecnia się właśnie wtedy, kiedy słuchasz o naszych upadkach i grzechach.

Drogi Ojcze Romanie! Kolejne lata życia i posługi kapłańskiej powierzamy Matce Bożej oraz przyzywamy Jej wstawiennictwa i opieki. Zapewniamy Cię o naszej modlitwie nie tylko dzisiaj, ale każdego dnia. SZCZĘŚĆ  BOŻE. !!!

Tags: No tags

Comments are closed.