PIELGRZYMKA DO FATIMY

PIELGRZYMKA DO FATIMY – ŚLADAMI NIEPOKALANEJ
Turyn – La Salette – Lourdes – Fatima – Montserrat
TERMIN: 06/09 – 19/09/2019

 

Program Pielgrzymki

Wyjazd z Krakowa o godz. 06.00 (po Mszy Świętej rozpoczynającej pielgrzymkę). Przejazd przez Czechy i Austrię w kierunku Włoch. Przejazd przez Wiedeń. Przyjazd do Tarvisio, zakwaterowanie w hotelu**/***, obiadokolacja i nocleg.
Po śniadaniu przejazd przez Włochy, krótkie zwiedzanie Mediolanu / jedna z najpiękniejszych katedr Europy, słynna La scala/ lub Turynu – katedra z Całunem, spacer. Przyjazd do hotelu**/*** w okolicach Turynu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Po śniadaniu przejazd do La Salette, nawiedzenie Sanktuarium Płaczącej Madonny położonego w sercu Alp, zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma, obiadokolacja. Udział we wzruszającym nabożeństwie wieczornym i procesji światła, nocleg.
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Avinionu - Pałac Papieski, Katedra, słynny most na Rodanie. Przyjazd do Lourdes, zakwaterowanie w hotelu**, odpoczynek. Po obiadokolacji udział w nabożeństwie wieczornym przy Grocie Masabielskiej. Powrót na nocleg.
Po śniadaniu całodzienny pobyt na terenie Sanktuarium: Msza Św., Grota Masabielska, Bazyliki (Górna, Różańcowa i Piusa X), zwiedzanie miejsc związanych z życiem Św. Bernadetty. Obiadokolacja, Procesja Światła, powrót do hotelu, nocleg.
Po wczesnym śniadaniu przejazd wzdłuż Zatoki Biskajskiej na nocleg w okolicy Santiago de Compostella zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma, obiadokolacja i nocleg.
Po śniadaniu, przejście pieszo do Katedry Św. Jakuba, Msz Św. Uniwersytet, Rua Mayor i Plaza Mayor Następnie przejazd do Fatimy Zakwaterowanie w hotelu *** , obiadokolacja, udział w nabożeństwie wieczornym, Różańcu i procesji ze światłami, powrót na nocleg.
Po śniadaniu - Droga krzyżowa i zwiedzanie rodzinnej wioski Hiacynty, siostry Łucji i Franciszka- Adjustrel Udział w uroczystym nabożeństwie z okazji rocznicy objawień 13.IX. Nawiedzenie bazyliki, Kaplicy Objawień ze słynną figurką Fatimskiej Madonny, (w koronie znajduje się kula podarowana przez Ojca świętego). Modlitwa własna. Obiadokolację i nocleg.
Śniadanie. Ten dzień spędzimy na odpoczynku na pięknej plaży w Nazare na Atlantykiem, a po drodze Batalha i Alcobaka – miasta objęte opieką UNESCO. Obiadokolacja i nocleg.
Po Śniadaniu przejazd do Avilli - miasta św. Teresy- spacer po średnowiecznnym mieście z doskonale zachowanymi murami miejskimi, Katedra, Starówka. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Madrytu.
Po śniadaniu przejazd przez Saragosę na Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu*** na Costa Brava, obiadokolacja i nocleg.
Po śniadaniu wyjazd do Sanktuarium Czarnej Madonny w Monserrat. Następnie przyjazd do Barcelony, spacer po mieście – Rambla, Sagrada Familia itd. Obiadokolacja i nocleg.
Po śniadaniu wyjazd. Przez Hiszpanię na nocleg tranzytowy we Włoszech.
Powrót do Krakowa w godzinach wieczornych/nocnych.
  • przejazd autokarem LUX;
  • 13 noclegów;
  • 13 śniadań i 12 obiadokolacji;
  • ubezpieczenie KL+NNW+bagaż;
  • opieka pilota - przewodnika;
  • opieka osoby duchownej;

Koszt 1290 PLN + 500 EUR.
Sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu oraz audio przewodnik - ok. 60 EUR.

W przypadku pytań związanych z pielgrzymką lub chęci zapisania się, zapraszamy do kontaktu z kancelarią parafialną:

tel. 14/ 672 12 95, email: parafiaiklasztorlipiny@gmail.com